Met Ziningeld verschijnt een nieuwe gesprekshandleiding voor besturen en kerkenraden van geloofsgemeenschappen. De handleiding helpt hen het eigen geldbeheer te toetsen aan de waarden waar de gemeenschap voor staat. Socires is vanuit het programma Integrale Ecologie bij de ontwikkeling betrokken.
Geloofsgemeenschappen spreken zich uit over rentmeesterschap, solidariteit en zorg voor de schepping. Of die waarden ook terugkomen in de manier waarop met geld wordt omgegaan, komt in de praktijk zelden ter sprake. Het financieel beheer ligt vaak bij een kleine groep mensen, en het gesprek erover gaat meestal over begrotingen en cijfers. Ziningeld wil die kloof tussen wat een gemeenschap belangrijk vindt en wat zij daadwerkelijk doet bespreekbaar maken. Het uitgangspunt is dat inzicht ontstaat vanuit dialoog.

Integrale ecologie in de praktijk
Het programma Integrale Ecologie van Socires bouwt voort op de encycliek Laudato Si’ (2015) van paus Franciscus. Daarin roept hij op tot een ecologische bekering, een verandering in gedrag, levensstijl en denken. Ziningeld vertaalt die oproep naar een concreet en vaak onderbelicht terrein: de financiën van de eigen gemeenschap.
Materiaal downloaden
De handleiding en alle bijbehorende materialen zijn gratis te downloaden via ziningeld.nl.

